Implanty zębowe – zagwarantuj sobie piękny uśmiech na lata

Implanty zębowe – zagwarantuj sobie piękny uśmiech na lataNaszkicowana wersja implantu zębowego

Niezależnie od wieku każdy marzy o pięknych białych i zdrowych zębach. Upływ czasu nawet u osób dbających o zęby, niestety wpływa na jakość naszych zębów. Na szczęście jest na to sposób.

Doskonałe rozwiązanie dla pięknego uśmiechu – implanty zębowe

Na szczęście dzisiejsze czasy coraz częściej pozwalają nam na skorzystanie z dobrodziejstw implantów stomatologicznych. Zła dieta, przebyte choroby, niedobór witamin i minerałów, ciąże u kobiet, wady zgryzu, błędy w leczeniu zębów lub zaniedbania w higienie jamy ustnej – to wszystko odbija się na zębach i sprawia że z wiekiem musimy liczyć się z ubytkami w uzębieniu, ale nie musi stanowić piętna na całe życie.

Implanty zębowe – powód do uśmiechu

Implanty zębowe sprawiają, że problem z pełnym uzębieniem w jamie ustnej nie jest powodem aby wstydzić się uśmiechu. Współczesna stomatologia oferuje wiele rozwiązań które sprawią że zawsze możemy czuć się piękni, zadbani i z hollywoodzkim uśmiechem na twarzy.

Implanty zębowe jako rewolucja w stomatologii. Implanty – idealne rozwiązanie przy ubytkach zębowych.

Po wyrwaniu i wyleczeniu zęba, najlepszą metodą wypełnienia ubytku są implanty zębowe. Implant stanowi odzwierciedlenie najbardziej naturalnej odbudowy zęba. Jest to to tak zwany sztuczny korzeń, tytanowa śruba którą wszczepia się w kość szczęki  i która stanowi odpowiednik korzenia zęba. W ten sposób stanowi on podstawę do zamontowania korony ceramicznej lub porcelanowej. Odcień korony stomatolog dopasowuje do odcienia sąsiadujących naturalnych zębów tak, aby implanty nie wyróżniały się na tle pozostałych zębów. Dlatego też już dzisiaj sprawdź wstawianie implantów zębów w twojej okolicy.

Należy pamiętać, że liczba implantów musi odpowiadać liczbie ubytków zębowych. Implantolog może  wszczepić kilka implantów aby na nich oprzeć inne brakujące zęby.

Najlepsze implanty, rodzaje implantów – jaki implant zęba wybrać?

Implantologia stomatologiczna oferuje różne rodzaje implantów które dzielimy:

 • ze względu na rodzaj materiału z którego są wykonane – najbardziej powszechne są implanty tytanowe – obojętne dla organizmu i wytrzymałe. Taki implant zęba dobrze zrasta się z tkanka kostną i stanowi doskonałą bazę dla protezy stałej lub wyjmowanej, oraz dla mostu protetycznego. Wadą tego rozwiązania jest kolor metalu. Z upływem lat linia dziąseł ulega obniżeniu i kolor srebrno-szarego tytanu może stać się widoczny. Alternatywą dla tytanu jest implant ceramiczny który wykonuje się z tlenku cyrkonu. Cyrkon kolorystycznie przypomina ludzką kość a wszczepiony w tkankę kostną jest dobrze tolerowany przez organizm. Ponadto implanty zębowe ceramiczne nie ścierają się i są odporne na zmiany temperatury w jamie ustnej.
 • ze względu na fazowość zabiegu – implanty jednofazowe wymagają krótkiego zabiegu i  jest to dobre rozwiązanie dla zębów przednich. Po wszczepieniu implantu, stomatolog od razu zakłada sztuczną koronę zębową. Implanty dwufazowe to etap czasochłonny. Najpierw wszczepiany jest implant, następnie po  wygojeniu rany (może to zająć kilka miesięcy) zakładana jest korona lub mocowana jest proteza. Protezę można wkręcić do kilku implantów. Jest to proteza stała która nie przesuwa się i nie wypada. Do takich implantów można przymocować również most protetyczny – często proponowane rozwiązanie w przypadku kilku sąsiadujących ze sobą ubytków zębowych.

Cena implantu – ile kosztuje implant zęba?

Implanty zębów nie są tanim rozwiązaniem i może być to czynnikiem zniechęcającym do wybrania tej metody uzupełniania braków w uzębieniu. Wpływ na to ile kosztuje implant zęba ma rodzaj zastosowanego materiału tj. rodzaj śruby, rodzaj materiału wykorzystanego do odbudowy korony  oraz renomy gabinetu.

Ogólnie należy liczyć się z faktem, że koszt implantu zęba tj. zamontowanej śruby i korony zębowej to koszt od 3000 do 5000 tysięcy złotych. Należy wziąć pod uwagę również  cenę konsultacji, znieczuleń, zdjęć itp., które dodatkowo mogą podrożyć końcową cenę zabiegu. Dlatego przed rozpoczęciem leczenia warto poprosić lekarza o dokładny kosztorys. Cena implantu to spory wydatek, jednak jest to dobra inwestycja w nasz wygląd na wiele lat.

5/5 - (34 votes)

Comments

 1. janina
  a jak np. mam dwa zeby obok siebie do wyiany to nic nie stoi na przeszkodzie zeby zrobic sobie obok dwa implanty?
 2. remek
  moj tata robil sobie taki implant zęba i bardzo sobie chwali. nie ma sie co czarowac, to drogie ale zdecydowanie najlepsze wyjscie jak sie chce jakos wygladac
 3. feliks
  Dobrze, ze mi byl potrzebny implant przedni bo nie wiem czy wytrzymalbym tyle bez wykonczenia